Mare Çiftliği, Doğal, Katkısız, Ev Yapımı Ürünler ...

Makaleler » BLOGLAR » Kantaron Yağı

Kantaron Yağı

Kantaron Yağı Faydaları


KANTARON YAĞI

 

Kantaron, mızrak şeklinde 8 – 50 mm yüksekliğinde uçlarında çiçekler bulunan otsu bir bitkidir. Bu bitkinin çiçekleri, zeytinyağında bekletilerek kendi yağlı dokusuyla da özdeşleşerek kantaron yağı elde edilmektedir. Hem zeytinyağı hem kendi yapısındaki yağlı doku nedeniyle ideal kantaron yağı zeytinyağına oranla daha koyu kıvamlı olmalıdır. Kantaron çiçeğinden verim alabilmek için yaz aylarında açan bitkiler toplanarak fazla kurutulmadan hazırlanılmalıdır.

 

Kantaron çiçeğinin aroması zeytinyağına işleyerek zeytinyağının kendine has kokusunu bastırarak başka bir aroma kazandıracaktır. Koruma amacıyla içeriğine konulan herhangi bir katkı maddesi yağın yapısını değiştirerek faydalarını azaltır veya yok eder. Bu nedenle katkısız yağlar tercih edilmelidir.

 

Alternatif tıpta sıklıkla kullanılan, pek çok derde derman olan kantaron yağının belli başlı özellikleri bulunmaktadır. Sarı kantaron ve kırmızı kantaron olarak ayrımı bulunan kantaron yağlarının faydaları aynı olmasına rağmen tesir açısından taze kantaronla yapılan yağlar daha etkilidir. Ayırt edilmesi renk, koku açısından mümkün değildir. Bu nedenle temin ederken taze kantaron çiçekleriyle hazırlanan yağları tercih edebilirsiniz.

 

 

Kantaron Kullanım Alanları

Cilt kuruluğu ve pişik; doğal bir nemlendirme etkisi olan, içeriğindeki zeytinyağıyla birlikte güçlü bir nemlendirici kantaron yağı kuru cildinizi nemlendirecektir. İçeriğindeki doğal ürünlerle birlikte bebeğinizin pişik sorunlarına içinizi rahat ettirecek bir çözüm bulabilirsiniz.

Cildinizin parlaklığına ve hücre yenilenmesine katı sağlayan kantaron yağını tedavi haricinde de kullanmanız mümkün.

 

Eklem ağrıları; genç – yaşlı eklem ağrıları için ağrıyan bölgeye masaj yaparak uyguladığınızda alternatif tıp yöntemlerinden olarak görülen kantaron yağı ağrılarınıza iyi gelecektir.

 

Saç kullanımı; güçlü, bakımlı, parlak saçlar için doğal kozmetik yöntemlerinden biri olan kantaron yağı içeriğindeki vitamin ve mineraller sayesinde koparak dökülmeleri engelleyecek ve saç kırıklarınızın oluşmasını önleyecektir. Saç kuruluğunuza göre düzenli olarak kullandığınızda saçlarınızın parlaklığını ve sağlıkla güçlendiğini görebilirsiniz.

 

Enfeksiyon hastalıkları; virüs kaynaklı enfeksiyonları önlemek veya tedavi etmek amacıyla kantaron yağını tercih edebilirsiniz. Deri enfeksiyonları, mantar sorunları, cilt kusurları (akne, uçuk vb.) yaşanılan durumlarda enfeksiyonlu bölgeye kantaron yağını uygulayabilirsiniz.

 

Mide ve sindirim; mide rahatsızlığı veya sindirim sorunu yaşayanların yemek öncesinde tüketildiğinde sindirimi kolaylaştırdığı kanıtlanmıştır. Mide rahatsızlıklarına alternatif çözüm olarak kantaron yağı keşfedilmiştir.

 

Her ürünün fazlası nasıl zararlı oluyorsa kantaron yağı da dikkatli kullanılmalıdır. Kullanım sıklığının kararlaştırılması için cilt tipinize veya rahatsızlığınıza – tercihinize göre kullanım ölçüleri konusunda doktorunuza başvurmanızı öneririz.

 

 

Mare Çiftliği Kantaron yağı içeriğinde bulunan taze kantaron çiçeği ve Mare Çiftliği Natürel Sızma Zeytinyağı ile hazırlanmıştır. Her ne kadar doğal olan ve içeriğinde herhangi bir katkı maddesi bulunmayan kantaron yağının haricen kullanılmasını öneririz.

 

Piyasada bulunan kantaron yağlarının hepsi gerçek, doğal ürün olmamakla birlikte tüm ürünlerde olduğu gibi bu üründe de hassas davranmanız ve güvenilir bir üreticiden almanız gerekmektedir. “Peki gerçek ve doğal kantaron yağına nasıl ulaşırız?” sorunuzu yanıtsız bırakmayacağız. Kantaron yağlarının özellikle ambalajlı, son kullanım tarihi üzerinde bulunan, içeriği yazan ve üretim yerinin belli olduğu güvenilir hizmet veren markaların ürünlerini tercih etmenizi öneririz.

 

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
powered by ShopPHP | v4