Mare Çiftliği, Doğal, Katkısız, Ev Yapımı Ürünler ...

Makaleler » BLOGLAR » Aşı Öncesi ve Sonrası Dikkat Etmemiz Gerekenler

Aşı Öncesi ve Sonrası Dikkat Etmemiz Gerekenler

Son günlerde ülkemizde de toplumun geniş kesimlerinin aşılanma süreci gerçekleşti. Peki sağlıklı, eski normalimize dönme umudumuz olan aşı sonrası nelere dikkat etmeliyiz?


Son günlerde ülkemizde de toplumun geniş kesimlerinin aşılanma süreci gerçekleşti.

Peki sağlıklı, eski normalimize dönme umudumuz olan aşı sonrası nelere dikkat etmeliyiz? Aşı sonrası vücudumuza aldığımız virüsle, bağışıklık sistemimizin güçsüzleşme ihtimaline karşı nasıl önlem almalıyız?

Mare Çiftliği olarak sizler için küçük bir hatırlatma listesi hazırladık.
Ağız tadı ve sağlıkla kalın!


Covid-19 salgını sonrası çıkan aşılar çok yeni oldukları için aşıların genel olarak etkisini olumlu ya da olumsuz yönde hangi beslenme ve yaşam alışkanlıklarının etkilediğine dair yapılmış test sonuçları bulunmuyor.
Ancak bu durumda da tüm uzmanların hemfikir olduğu konu, bağışıklık sisteminin mümkün olduğunca güçlü tutulmasının gerekliliği.

Bunu sağlamak için aşı öncesi ve sonrası;

*Sağlıklı beslenmeye dikkat etmek. Paketli, işlenmiş, fast-food gıdalar yerine besin değeri yüksek, sızma zeytinyağı, badem, ceviz, taze meyve-sebze, kuru bakliyat gibi gıdaların, ev yapımı tencere yemeklerinin tüketimini arttırmak öneriliyor.
*Su tüketimine her zamankinden daha fazla önem verilmesinin, vücuda koruma kalkanı sağlayacağı belirtiyor.
*Yine aynı şekilde az miktarda dahi tüketilse vücudu susuz bırakma ve yorma ihtimaline karşı alkol tüketimi yapılmaması tavsiye ediliyor.
*Vücudumuzun kendini yeniden onardığı en kıymetli zaman olan uykumuza önem vermek de aşı sonrası en önemli konulardan.

*Kendimizi çok yormadan yapacağımız tempolu yürüyüş, yoga, pilates gibi hafif egzersizler de kan dolaşımını arttırarak ve mutluluk hormonu diye de anılan endorfin salgılamamıza yardımcı olarak bünyemizi güçlendiriyor.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
powered by ShopPHP | v4